Uncategorized

Szale kaszmirowe-idealny dodatek

                                         Na myśl o zimowej garderobie  na pierwszy plan wysuwa się wełniany sweter lub ciepły, wełniany szalik i czapka. Dzieje się tak dlatego, że wełna ma fantastyczne właściwości termoizolacyjne, dlatego rzeczy z wełny doskonale sprawdzają się podczas chłodnych dni. Najbardziej popularna jest wełna owcza, ale zaraz obok niej znajdujemy między innymi moher, angorę i kaszmir. Jeśli stawiamy na wysoką jakość i elegancję to w grę wchodzi cudowny kaszmir. Nazywany najdroższym włóknem świata, jest pozyskiwany z kozy kaszmirskiej hodowanej u zbocza Himalajów w Chinach oraz na niektórych terenach Mongolii, Iranu, Afganistanu i Nepalu. Wyroby z kaszmiru są niezwykle miękkie, delikatne i z delikatnym połyskiem. 

Szale kaszmirowe

                                        Szale są dopełnieniem każdej stylizacji. Oprócz swoich oczywistych funkcji praktycznych mają za zadanie podkreślić styl. Szale kaszmirowe od zawsze są synonimem luksusu. Nie należą do najtańszych lecz posiadają zalety warte swej ceny. Kaszmir jest ekskluzywny, drogi ale jednocześnie pożądany. Ręcznie tkane kaszmirowe szale, inaczej pashminy, były dawno temu oznaką przynależności do najbogatszych i najważniejszych warstw społecznych. W XIX wieku podbiły Paryż i odtąd na stałe wpisały się w świat mody. Delikatne i miękkie szale pashminowe są niezmiennie pożądane przez kobiety. Przede wszystkim są bardzo lekkie, a grzeją trzy razy bardziej od szali z owczej wełny. Kaszmirowe szale damskie otulają nas swoją miękkością i dają cudowne ciepło. Kaszmir ma również właściwości higroskopijne, czyli chłonie parę wodną z ciała i transportuje ją na zewnątrz. Szale zimowe kaszmirowe nie gryzą, nie gniotą się, dzięki czemu cudownie się układają, a rozciągnięte potrafią wrócić do dawnej formy. Należycie pielęgnowane posłużą wiele lat.

Szale damskie kaszmirowe

                                           Kaszmirowe szale damskie należą do tych najbardziej eleganckich i luksusowych. Niewątpliwie podkreślają charakter właścicielki i potrafią dodać szyku. Doskonałe szale kaszmirowe z Nepalu to świetny dodatek do każdego stroju. W zależności od ilości warstw wełny, kaszmirowe szale damskie mogą być uzupełnieniem sukni wieczorowej jak i płaszcza zimowego. Delikatny i zwiewny szal, luźno zarzucony na ramiona doskonale zaprezentuje się do sukienki, natomiast ten o grubszej fakturze otuli nas swoją miękkością podczas chłodnych dni. Szale kaszmirowe z Nepalu można nosić na mnóstwo sposobów. Wzorem nepalskich kobiet, które są mistrzyniami w noszeniu tych szali na różne sposoby, można je nosić przewiązane wokół bioder, nakrywając głowę lub klasycznie omotane wokół szyi. Szale kaszmirowe z Nepalu oraz szale kaszmirowe z Indii to bogactwo kolorów i wzorów. Te bardziej wzorzyste założone do klasycznego, gładkiego płaszcza doskonale urozmaicą wygląd. Z kolei gładkie szale świetnie będą się prezentowały w towarzystwie odważniejszych stylizacji.

Szale kaszmirowe damskie

                                          Szale kaszmirowe damskie są małymi dziełami sztuki. Luźno i fantazyjnie wiązane dodadzą charakteru i stylu. Klasycznie wiązane wokół szyi ogrzeją i dodadzą elegancji. Szale kaszmirowe z Nepalu, szale kaszmirowe z Indii oraz szale kaszmirowe z Izraela to cudowne wzory i barwy z którymi można eksperymentować do woli. Gwarantują najwyższy poziom jakości i satysfakcji.  

Możliwość komentowania Szale kaszmirowe-idealny dodatek została wyłączona